اغوای وعده های دروغین

چرا زمین فروش روغن مار، مرد شعله ور، کلاهبردار، عوام فریب یا حقه باز را می خریم؟

همانطور که دنیای مدرن ما آگاه تر و منطقی تر می شود، شاهد افزایش (نه کاهش مورد انتظار) کلاهبرداری ها، شلوغی ها و هرج و مرج هستیم. در هر گوشه ای جوکرها و رادلرها وجود دارند و صندوق پست الکترونیکی و صندوق پستی ما پر از طرح ها و دستکاری ها است. اگر از آنها حمایت نکنیم هیچ کدام موفق نمی شوند.

جذابیت این میانبرها چیست؟

فرهنگ بشری توسط شورشیان تغذیه و بازسازی می شود. هنر، نوآوری و فن‌آوری موفق وعده‌هایی می‌دهند که در ابتدا به سختی می‌توان آنها را از معایب خودخواهانه مانند حرکت دائمی و طرح‌های هرمی تشخیص داد. امپراطور هیچ لباسی ندارد، اما آیا خوب نیست باور کنیم که او لباسی دارد؟

نیروهای متضاد از خود راضی، حرص و ناامیدی از جمله شرایطی هستند که می توانند ما را به فریب خوردن سوق دهند.

از خود راضی بودن پسر عموی کسالت است. هنگامی که همه چیز احساس امنیت می کند، حس و حال ما ممکن است ما را برای ماجراجویی تحریک کند.

طمع موتور سرمایه داری و جزئی از وضعیت است، و به سمت مقیاس می رود – افرادی که بیشتر می خواهند حتی بیشتر می خواهند، و آنها آن را فورا و بدون تلاش زیاد می خواهند.

و ناامیدی فقدان امید است، این احساس که مسیرهای موجود نمی توانند آنچه را که ما نیاز داریم ارائه دهند.

خبر خوب این است که ما در دام هر کلاهبرداری قرار نمی‌گیریم و در مواجهه با وعده‌های شکسته انعطاف‌پذیرتر شده‌ایم. این فرهنگ است که ما را به یافتن یک میانبر سوق می دهد، اما همچنین فرهنگ است که می تواند ما را از مسیر بعدی نجات دهد.

  دو خطای دوچرخه | وبلاگ ست

احاطه شدن توسط جامعه‌ای که حقیقت را می‌بیند و می‌گوید، استانداردی را برای وفای به وعده‌ها ایجاد می‌کند و تفکر مولد بلندمدت را تحسین می‌کند، راهی مقاوم به جلو است. ارتباط به ما کمک می کند کشش و حرکت رو به جلو را به سمت بهتر پیدا کنیم.

ما باید انتخاب کنیم که کدام روایت جامعه را می خواهیم جذب کنیم. و ما باید انتخاب کنیم که آیا می‌خواهیم این ایده‌ها را با کسانی که رهبری می‌کنیم و با آنها ارتباط برقرار می‌کنیم به اشتراک بگذاریم یا خیر. ما محله ای را برای زندگی انتخاب می کنیم و می توانیم فرهنگی را انتخاب کنیم تا بخشی از آن باشیم.

بدون ناله، بدون میانبر، بدون هیاهو. بلندمدت مهم است به قوانینی که از افرادی که در جای شما نیستند محافظت می کند، احترام بگذارید، زیرا ممکن است روزی شما آنها باشید.

اگر این حلقه‌ای است که می‌خواهید بخشی از آن باشید، به آن بپیوندید، یکی را شروع کنید، در مورد آن صحبت کنید و متوقف نشوید.

خوردگی اجتناب ناپذیر است، اما احتمال نیز وجود دارد.

منبع: https://seths.blog/2024/06/the-seduction-of-false-promises/

: stocktaking ensures the accuracy of inventory records by comparing the physical count of items with the recorded quantities. To help organizations work toward racial equity in suicide prevention efforts. Eee technology and engineering management society.