24 آمار حواله‌ای که پول ورودی و خروجی را برجسته می‌کند

حواله به پولی اطلاق می شود که از یک طرف به طرف دیگر ارسال می شود، مانند پرداختی که برای قبض انجام می شود. با این حال، در این مقاله، ما حواله را به عنوان عمل ارسال پول به بستگان ساکن در کشورهای خارجی برای پشتیبانی مداوم، موارد اضطراری یا رویدادهای خاص مورد بحث قرار می دهیم.

حواله ها سهم مناسبی در تولید ناخالص داخلی (GDP) کشورهای کوچک و در حال توسعه دارد. در شرایط چالش برانگیز مانند بلایا یا به دلیل مسائل اجتماعی مانند فقر، وجوه ارسالی به بالا بردن سطح زندگی مردم کمک می کند.

موسسات مالی کمک می کنند تا این پول با ضمانت رسیدن به طرف مورد نظر ارسال شود. هزینه ارسال پول بسته به شرایط متفاوت است سیستم پردازش پرداخت. بیایید برخی از آخرین آمار حواله را از نزدیک بررسی کنیم.

آمار جهانی حواله

حواله های جهانی علی رغم عدم قطعیت های اقتصادی و سایر چالش های ژئوپلیتیک، انعطاف پذیری و رشد را نشان داده است. جریان حواله همچنان در حال افزایش است و برای کشورهای با درآمد پایین و متوسط، در سال 2023 به اوج جدیدی رسید.

این امر باعث پیشرفت در اقتصاد جهانی می شود. با این حال، هزینه ارسال حواله ها همچنان یک مسئله است. این می تواند تا 6.2٪ از مبلغ نقل و انتقال باشد و بر اساس منطقه و کریدور حواله متفاوت است. این آمار را مطالعه کنید تا یک نمای کلی به دست آورید.

 • جریان حواله جهانی 860 میلیارد دلار در سال 2023 بود که از 836 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش داشت. این افزایش 3 درصدی در یک سال است.
 • بازار حواله دیجیتال ایالات متحده با نرخ رشد مرکب 15.1٪ در حال رشد است. پتانسیل رسیدن به 13.5 میلیارد دلار در سال 2032 را دارد.
 • 508 میلیارد دلار حواله به کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​در سال 2020 ارسال شد.
 • حواله های جهانی از سال 2016 هر سال افزایش یافته است، به جز کاهش در سال 2020 به دلیل همه گیری.
 • حواله ها به طور پیوسته از 591 میلیارد دلار در سال 2016 به 860 میلیارد دلار در سال 2023 افزایش یافته است، با پیش بینی 887 میلیارد دلار برای سال 2024.

کشورهایی که بیشترین حواله را دریافت می کنند

هند با مکزیک و چین در رتبه های دوم و سوم این فهرست قرار دارد.

این کشورها حواله ورودی بیشتری نسبت به خروجی دارند، اما خروجی استرالیا به طور قابل توجهی بیشتر است. برای مشاهده نمای واضح تر حواله بر اساس کشور، ادامه مطلب را بخوانید.

 • حواله های استرالیا به سایر کشورها در سال 2023 به 1.65 میلیارد دلار رسید که بیشتر از ورودی بود.
 • حواله های ارسالی به فیلیپین در سال 2023 بالغ بر 40 میلیارد دلار یا 9.2 درصد از تولید ناخالص داخلی آن بود.
 • پاکستان 24 میلیارد دلار در سال 2023 دریافت کرد که نشان دهنده 7 درصد تولید ناخالص داخلی آن است.
 • امارات 39.67 میلیارد دلار در سال 2022 ارسال کرد که دومین رقم بزرگ پس از ایالات متحده است.
 • مکزیک و چین 67 میلیارد و 50 میلیارد دلار دریافت کردند و به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
 • نپال در سال 2023 رکورد 11 میلیارد دلار حواله دریافت کرد که حدود 26.6 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است.
 • مالزی در سال 2023 1.75 میلیارد دلار حواله دریافت کرد که خروجی بسیار بیشتری داشت.
 • در سال 2023، آسیای جنوبی، آمریکای لاتین، کارائیب، و آسیای شرقی و اقیانوس آرام با 189 میلیارد، 156 میلیارد دلار و 133 میلیارد دلار بیشترین دریافت کنندگان این بودجه بودند.

آمار حواله های فین تک

فین تک حواله از فناوری برای ارسال پول از یک کشور به کشور دیگر استفاده می کند و این فرآیند را سریعتر و اغلب ارزان تر از روش های سنتی می کند.

این فناوری از اقدامات امنیتی قوی برای ایمن نگه داشتن پول استفاده می کند و اطلاعات محرمانه شما را به هم می زند. این به محافظت از هویت شما و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده کمک می کند. این آمار زمینه بیشتری را در مورد حواله فین تک ارائه می دهد.

 • ارزش معاملات تخمینی Fintech Solutions برای حواله های دیجیتال در سال 2024، 151.3 میلیارد دلار است.
 • حواله های فین تک از ایالات متحده در سال 2024 به 29.92 میلیارد دلار خواهد رسید.
 • کاربران حواله‌های فین‌تک از 5.33 میلیون در سال 2017 به 15.82 میلیون مورد انتظار در سال 2024 رسیده‌اند. بازیگران کلیدی فین‌تک با سهم بازار قابل توجهی شامل Wise، Revolut و Remitly هستند.
 • 9.56 هزار دلار میانگین ارزش معامله هر کاربر در بازار حواله دیجیتال در سال 2024 است.
 • پیش بینی می شود کاربران در بازار حواله دیجیتال تا سال 2028 به 18.85 میلیون نفر برسد.
  What It Is & Trends To Look Out For in 2024

آمار حواله های ایالات متحده

ایالات متحده یک منبع مهم حواله جهانی با جمعیت مهاجر زیاد است. مهاجران سالانه میلیاردها دلار به خانه می فرستند تا خانواده های خود را برای امور ضروری مانند غذا، دارو، آموزش و مراقبت های بهداشتی حمایت کنند.

فن آوری مدرن ارسال پول از ایالات متحده را آسان تر و ارزان تر کرده است. آمار زیر به ما کمک می کند تا در مورد حواله های ایالات متحده بیشتر بدانیم.

 • ایالات متحده در سال 2023 7.2 میلیارد دلار حواله دریافت کرد که اندکی نسبت به سال 2022 کاهش یافته است.

95%

از حواله کنندگان ایالات متحده برای حمایت از دوستان یا خانواده پول به خانه می فرستند. دلایل رایج شامل پشتیبانی مداوم، کمک های اضطراری، جشن ها و رویدادهای جهانی است.

منبع: صندوق بین المللی پول

 • پیش بینی می شود رشد حواله در ایالات متحده تا سال 2028 به 32.98 میلیارد دلار برسد. Remitly بازار ایالات متحده را رهبری می کند و پس از آن Wise و Xoom Money Transfer قرار دارند.

حواله با فناوری فعال

با وجود تلاطم اقتصادی و عدم اطمینان، ارزش حواله از سال 2020 به طور پیوسته افزایش یافته است. آمار بالا فرصت های موجود در بازار جهانی حواله را نشان می دهد. هزینه ارسال پول می تواند زمینه مورد علاقه کارآفرینان و موسسات بانکی باشد.

بازار همچنین برای شرکت‌هایی که فناوری‌هایی را ایجاد و راه‌اندازی می‌کنند که حواله را تسهیل می‌کنند، امیدوارکننده به نظر می‌رسد. بازار به بازیگران بیشتری نیاز دارد تا وارد شوند و این فضا را برای بسیاری به تجربه ای ارزشمند تبدیل می کند.

کشف کنید آخرین آمار فین تک برای بینش عملی تر در مورد صنعت.

منبع: https://learn.g2.com/remittance-statistics

Hong kong sme business sustainability index.