5 روند بازاریابی که ممکن است در سال 2024 باقی نمانند (تحقیق HubSpot + بینش کارشناسان)

تعداد کمی از روندهای بازاریابی برای همیشه باقی می مانند. در واقع، آنها با سرعت سریع می آیند و می روند – و بازاریابان باید خود را وفق دهند.

بازاریاب در تعجب است که کدام روند ممکن است در سال 2024 دوام نیاورد

از آنجایی که بازاریابی همیشه در حال تکامل است، کتاب راهنمای بازاریابی شما نیز باید انجام شود. اما اگر استراتژی شما مانند سال های قبل به نظر می رسد، وقت آن است که کمی خانه داری کنید.

در اینجا، ما پنج روند بازاریابی را که در حال از دست دادن قدرت خود هستند و نحوه واکنش بازاریابان را پوشش خواهیم داد.

اکنون دانلود کنید: گزارش وضعیت رایگان بازاریابی (به روز شده برای سال 2024)

1. بازاریابی مبتنی بر حساب.

طبق گزارش سالانه وضعیت بازاریابی HubSpot، در سال 2023، تنها 13 درصد از بازاریابان از بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) استفاده کردند.

از نظر داستین براکت، مدیر عامل و بنیانگذار HIVE Strategy، این منطقی است. همانطور که او به من گفت، “در حالی که من به شدت به ABM و قدرت آن برای سازمان هایی که سعی در فروش در لیست هدفمند سازمان های دیگر دارد، اعتقاد دارم، می توانم بفهمم که چرا هرگز در صدر لیست های گرایش های بازاریابی قرار نخواهد گرفت. ABM واقعاً یک است. فقط برای سازمان هایی ارزشمند است که مشتریان با ارزش بالایی دارند. سرمایه گذاری در ABM برای یک سازمان B2C یا هر سازمانی که ارزش طول عمر مشتری پایین تری دارد، سرمایه گذاری در ABM زیاد نیست زیرا ABM سرمایه گذاری بزرگی در زمان است. منابع و دلار

مت فریستون، مدیر عامل Unmatched، بسیاری از مشتریانش را در حال سرمایه گذاری در ABM می بیند. با این حال، او معتقد است که مقاومت در برابر ABM ناشی از مسائل همسویی فروش و بازاریابی است.

همانطور که او می گوید، “ما دریافتیم که دلیل اینکه ABM تمایل دارد توسط بازاریابان استفاده نشود این است که بسیاری از کسب و کارها هنوز مشکلاتی در راستای فروش و بازاریابی دارند. من فکر می‌کنم تا زمانی که تیم‌های فروش و بازاریابی بتوانند گرد هم آیند، کمپین‌های مؤثری بسازند و اهداف مشترکی را به اشتراک بگذارند، ABM در سال 2024 شاهد تجدید حیات خواهد بود.»

  چگونه ارائه بزرگ بعدی خود را تعاملی و جذاب کنید

در نهایت، کاترین فوربز، معاون ارشد بازاریابی در Creative Circle، معتقد است ABM در صدر فهرست “روندهای بازاریابی سال 2024” نیست زیرا برای اکثر نمایندگان فروش به وضعیت موجود تبدیل شده است. همانطور که او می‌گوید، «رویکرد ABM آنقدر برای کسب‌وکارهای B2B تبدیل شده است که دیگر نمی‌توان آن را یک تاکتیک متمایزکننده یا یک روند در نظر گرفت. در واقع، این احتمالاً پایه و اساس روش فروش معمولی یک فروشنده است، نه رویکردی که صرفاً توسط تیم های بازاریابی به کار می رود.

او می‌افزاید: «ABM هنوز یک تاکتیک سازنده است، اما تیم‌های بازاریابی (مانند تیم ما) ممکن است بهتر باشد روی ارائه یک تجربه شخصی‌شده و دستکش سفید از طریق گزینه‌های تجارت الکترونیک و سلف‌سرویس خود تمرکز کنند. بر اساس نظرسنجی گارتنر از 771 خریدار B2B، 75 درصد از خریداران B2B اکنون تجربه بدون تکرار را ترجیح می دهند، اما کسانی که تنها از طریق کانال های دیجیتال خرید می کنند، احتمالاً از خرید خود پشیمان می شوند.

2. متاورژن.

بازاریابی همه چیز در مورد آزمایش است، و متاورس به زمین بازی جدیدی برای بازاریابان تبدیل شد. با این حال، به نظر می رسد که این هیجان اولیه در حال فروپاشی است.

در سال 2024، 14 درصد از بازاریابان قصد دارند بازاریابی را در متاورس متوقف کنند (مثلاً Horizon Worlds و Roblox). علاوه بر این، 13 درصد قصد دارند استفاده از VR و AR را متوقف کنند.

اگرچه متاورس جذاب است، اما اجرای آن دشوار است. تجهیزات گران است، سخت افزار ناراحت کننده است، و پذیرش کند است.

آدریان الکساندرسکو، مدیر عامل Mediapost Martech، می‌گوید: «من خیلی به مفهوم Metaverse اعتقاد زیادی نداشتم، زیرا به نظر می‌رسید که بسیار شبیه چیزی الهام گرفته از فیلم‌هایی مانند «Ready Player One» باشد. به سرعت به امروز: اکثر مشتریان ما یک سکه در بازاریابی متاورس، Roblox یا پلتفرم های مشابه سرمایه گذاری نکرده اند و مطلقاً هیچ برنامه ای برای آینده نزدیک برای انجام این کار ندارند.”

گفته می شود، متاوره هنوز در مراحل ابتدایی خود است. همانطور که به تکامل ادامه می دهد، همه چیز می تواند تغییر کند.

3. پادکست و سایر محتوای صوتی.

این یکی غافلگیرم کرد به عنوان یک مصرف کننده، من روزانه به پادکست گوش می دهم. و من تنها نیستم – از هر چهار کاربر اینترنت یک نفر به پادکست گوش می دهد و در سال 2024، بیش از 500 میلیون شنونده پادکست وجود دارد.

پس چرا پادکست ها برای بازاریابان جذاب نیستند؟

همانطور که دن استیلگو، مدیر بازاریابی Blend به من گفت، “کسب و کارها اغلب به سرعت پادکست ها را خاموش می کنند زیرا ROI مستقیم آنها را نمی بینند. درست است که نمی‌توانید مستقیماً سرنخ یا درآمد حاصل از یک پادکست را نسبت دهید، اما هدف آن این نیست. پادکست ها یک کانال بلندمدت برای برندسازی هستند که می توانند وابستگی و ارتباط برند شما را مانند هیچ کانال دیگری بهبود بخشند. هنگامی که به مزایای بلند مدت و اطراف آن پی ببرید، پادکست به یک سرمایه گذاری واضح و آشکار تبدیل می شود.

  اختراع یا کشف؟

او می‌افزاید: «پادکست بهترین راه برای تولید محتوای جذاب و معتبر است – چیزی که خریداران در این عصر هوش مصنوعی به دنبال آن هستند.»

علاوه بر این، من فرض می‌کنم برخی از بازاریابان احساس می‌کنند که مانع ورود کمی زیاد است. ایجاد یک قسمت پادکست کامل و با کیفیت به زمان و منابع نیاز دارد. تلاش بیشتری نسبت به پست ، یک حلقه اینستاگرام نیاز دارد. و ردیابی ROI دشوارتر است. اما در حالی که آسان نیست، ارزش این را دارد که در نظر بگیرید آیا اکثر مصرف کنندگان شما شنونده پادکست هستند یا خیر.

4. اتاق های گفتگوی صوتی.

اگر در جریان اخبار فناوری و ناشران فناوری مانند TechAcute بوده اید، احتمالاً در برخی مواقع با یک اتاق گفتگوی صوتی مواجه شده اید. اتاق‌های گفتگوی صوتی – مانند کلاب‌هاوس و فضاهای توییتر – در زمان شروع همه‌گیری، زمانی که بسیاری از مردم به دنبال فرصت‌هایی برای ارتباط با دیگران بودند، محبوبیت بیشتری پیدا کردند.

به سرعت به امروز، و بیش از یک چهارم (14٪) از بازاریابان در حال برنامه ریزی برای توقف سرمایه گذاری در اتاق های گفتگوی صوتی در سال 2024 هستند.

علاوه بر این، تنها 13 درصد از بازاریابان در سال 2023 در اتاق های گفتگوی صوتی سرمایه گذاری کردند.

از دیدگاه بازاریابی، بزرگترین مشکل اتاق‌های چت صوتی این است که کاربران ترجیح می‌دهند با افراد صحبت کنند – نه با برندها.

استفان لاکی، معاون بازاریابی SmartBug Media، می‌گوید: «ماهیت گذرا محتوای صوتی در این اتاق‌ها، ایجاد تأثیرات ماندگار را برای بازاریابان چالش برانگیز می‌کند. بر خلاف محتوای بصری یا نوشتاری، که می‌توان آن‌ها را به‌راحتی با ذکر منبع مستقیم بازبینی و به اشتراک گذاشت، کلمات گفتاری در اتر دیجیتال پراکنده می‌شوند و حفظ حضور پایدار در ذهن کاربران را برای برندها دشوارتر می‌کنند.

او ادامه می‌دهد: «علاوه بر این، فقدان عناصر بصری بازاریابان را از استفاده از قدرت محتوای بصری و چند رسانه‌ای که سنگ بنای بازاریابی دیجیتال در سال آینده است، محدود می‌کند. بدون توانایی نمایش محصولات یا خدمات، بازاریابان در تلاش هستند تا مخاطبان خود را به طور موثر درگیر کنند، و به طور بالقوه فرصت های ارزشمندی را برای تبدیل علاقه به عمل از دست می دهند (به ویژه با توجه به سرمایه گذاری زمانی قابل توجهی که برای این پلتفرم ها لازم است).

  استکبار بهبود | وبلاگ ست

Lackey به بازاریابان پیشنهاد می‌کند به جای اینکه به اتاق‌های گفتگوی صوتی متمایل شوند، روی پلتفرم‌هایی تمرکز کنند که رویکرد کنترل‌شده‌تر، بصری جذاب‌تر و مقیاس‌پذیرتر را ممکن می‌سازد.

5. محتوای تولید شده توسط کاربر.

در سال 2024، 13 درصد از بازاریابان قصد دارند سرمایه گذاری خود را در محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) کاهش دهند.

این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

  • نگرانی های کیفیت: هنگامی که به محتوای ایجاد شده توسط کاربران تکیه می کنید، حفظ یک تصویر برند ثابت ممکن است دشوار باشد و ممکن است آن محتوا همیشه آنطور که می خواهید با کیفیت نباشد.
  • کنترل محدود: بازاریابان وقتی محتوای تولید شده توسط کاربر را مجدداً ارسال می کنند، کنترل محدودی بر پیام رسانی دارند. علاوه بر این، نظارت بر نظرات و تعامل در آن پست ها می تواند بسیار دشوارتر باشد.
  • مشکل در ردیابی ROI: برای بازاریابان ردیابی ROI در محتوای تولید شده توسط کاربر دشوار است.

در طول این زمان پر فراز و نشیب که ترجیحات و رفتارهای مصرف‌کننده در نتیجه هوش مصنوعی و تغییر الگوریتم‌ها به سرعت در حال تغییر است، بازاریابان ممکن است ترجیح دهند کنترل کاملی بر محتوایی که تولید می‌کنند حفظ کنند – به‌ویژه از آنجایی که ردیابی تأثیر بر محتوای خودشان آسان‌تر است.

با این حال، زمانی که اوایل سال گذشته با مدیر ارشد استراتژی Emplifi، Kyle Wong صحبت کردم، او اهمیت UGC را برجسته کرد و به من گفت: «هنگامی که در استراتژی سرمایه گذاری در مورد محتوای تولید شده توسط کاربر سرمایه گذاری می کنید، مهم است که اصول اولیه را درک کنید، که این است: ما روی استراتژی سرمایه گذاری می کنیم تا اساساً به جذب بازاریابی دهان به دهان مثبت از مشتریانمان کمک کند.

فکر نمی‌کنم UGC از بین برود، اما می‌توانم درک کنم که چرا بازاریابان ممکن است به طور موقت سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند، زیرا در نظر دارند ترجیحات و رفتارهای مصرف‌کننده در سال 2024 تغییر می‌کند – به‌ویژه با محبوبیت فعلی بازاریابی تأثیرگذار.

برگردیم به تو

بازاریابی همیشه در حال تحول است، بنابراین کتاب راهنمای بازاریابی شما نیز باید این کار را انجام دهد. با نزدیک‌تر شدن به سال 2023، بررسی روندهایی که می‌خواهید از آنها استفاده کنید، و کدام یک بهتر است را کنار بگذارید، ضروری است.

وضعیت بازاریابی-2024

منبع: https://blog.hubspot.com/marketing/dying-marketing-trends

Soulgen – furry ai art generator. 2023 roi marketing llc. Tiktok dropshipping videos : capture your audience.