6 استراتژی برای تبدیل محتوا بدون سرنخ

این مقاله توسط نویسنده مشترک رسانه رودخانه دیجیتال مدیر عامل آنی مورمن و COO جنین بالوس.

شما با پشتکار پرسونای مشتری خود را توسعه دادید، کلمات کلیدی مرتبط را با دقت انتخاب کردید و الگوهای خنده دار را به استراتژی محتوای خود اضافه کردید.

با ارائه آن به مدیر عامل، ظاهر سردرگمی را مشاهده می کنید. در پایان، آنها گلوی خود را صاف می کنند و می گویند: “به نظر می رسد همه چیز خوب است، اما نمی دانم چگونه می تواند 5000 دلار فروش داشته باشد.”

دلتان غرق می‌شود و متوجه می‌شوید که این مدیر «بی‌محتوا» است.

برنده شدن بر سهامدارانی که نمی دانند بازاریابی محتوا چگونه تأثیر معناداری بر کسب و کار می گذارد، یک چالش است. خوشبختانه، به عنوان یک رهبر محتوا، در آموزش و ترغیب مخاطبان برای انجام یک اقدام دلخواه حرفه ای هستید.

با ایجاد مکالمه خرید خود حول این شش استراتژی، می توانید ذینفعان بی خبر را متقاعد کنید که برنامه های محتوا را تأیید کنند و برای اجرای آنها پشتیبانی کنید. این شش استراتژی می تواند به شما کمک کند آن مخالفان را به قهرمانان محتوای پرشور و فعال تبدیل کنید.

1. روی چیزهایی که به دست می آورند تمرکز کنند

به محتوای بی‌نظیر کمک کنید تا بفهمد چگونه یک استراتژی بازاریابی محتوای خوب توسعه‌یافته به اهداف کسب‌وکار اولویت‌دار کمک می‌کند. برای برانگیختن کنجکاوی ذینفعان و ایجاد انگیزه در آنها برای تبدیل شدن به حامیان مشتاق تر، این مزایا را برجسته کنید – و برندهای موفق چگونه از آنها استفاده کرده اند:

 • تقویت وفاداری به برند محتوای موثر می تواند به پیوند شرکت شما و مشتریانش کمک کند. LEGO با فیلم ها، مجلات و کاتالوگ های محصولات خود به این مهم دست می یابد. LEGO با استفاده از محتوا برای الهام بخشیدن به نوستالژی و تخیل، روابط خود را با مشتریان خود در دوران بزرگسالی عمیق تر می کند.
 • حفظ مشتری را تقویت کنید. نتفلیکس توصیه های خود را بر اساس دوست داشتن و دوست نداشتن قبلی مشتری شخصی می کند. اگر به وکیل لینکلن احترام بگذارید، نتفلیکس ممکن است نمایش مشابهی به نام Suits را برای تماشای بعدی توصیه کند. به گفته یاهو فاینانس، تعجبی ندارد که نتفلیکس یکی از پایین ترین نرخ های ریزش مشترک را در صنعت استریم دارد، علی رغم افزایش هزینه های اشتراک.
 • نشان دادن تخصص در صنعت شرکت نرم افزاری HubSpot محتوای آموزشی را از طریق آکادمی خود ارائه می دهد. این پیشنهاد معتبر، نام تجاری را به عنوان یک متخصص صنعت معرفی می‌کند، و باعث می‌شود مصرف‌کنندگان B2B و بالقوه‌ها وقتی در بازار یک سیستم CRM یا سایر نرم‌افزارهای بازاریابی هستند، HubSpot را در نظر بگیرند.
 • افزایش فروش. Home Depot با استفاده از محتوا برای افزایش فروش خود تسلط داشت. همانطور که جی بائر، بنیانگذار Convince & Convert در Content Marketing World اشاره کرد، صفحه نصب توالت Home Depot با نمایش پیوندهایی برای محصولات مرتبط و خدمات لوله کشی حرفه ای، فروش متقابل دارد.
 • تأثیر مثبت ایجاد کنید. وبلاگ کلینیک کلیولند، Health Essentials، فضای امنی است که خوانندگان می توانند محتاطانه محتوای معتبر مراقبت های بهداشتی را کشف کنند. این پلتفرم منبع مثبتی است که به خوانندگان، خانواده‌ها، دوستان و جوامع آنها برای ایجاد سبک زندگی سالم‌تر قدرت می‌دهد.
  بدترین فرد تیم ما

2. آنها را در جایی که هستند ملاقات کنید

برای کمک به تبدیل محتوای بدون سرنخ به متحدان محتوا، باید آنها را در جایی که هستند ملاقات کنید. اما چگونه می دانید که کجاست؟

سوالاتی بپرسید تا میزان مصرف و درک کلی آنها را مشخص کنید. طرفدار چی هستن آنها از کجا در مورد موضوعات مورد علاقه خود اطلاعات کسب می کنند؟

همانطور که در زیر نشان داده شده است، از پاسخ های آنها برای تعیین امتیاز آنها در مقیاس مصرف محتوا استفاده کنید.

صفر نشان دهنده محتوای بی سر و ته است – کسی که در مورد موضوع علاقه خود محتوای کمی یا اصلاً مصرف نمی کند. یکی نشان دهنده آگاهی عمومی است، در حالی که دو نشان دهنده دیدگاه غیر متعهد است. سه به معنای عمل نادر است و چهار عمدی است. Five نشان دهنده یک طرفدار محتوا است که مشتاقانه و به طور منظم محتوا را مصرف می کند، از خبرنامه های ایمیل گرفته تا فیلم ها، کتاب ها و وبلاگ ها.

مقیاس مصرف محتوا

هنگامی که امتیاز ذینفعان را می دانید، می توانید به آرامی سطح علاقه آنها را با توصیه محتوای متناسب با علایق و سرگرمی های آنها افزایش دهید.

به عنوان مثال، اگر آنها باغبان مشتاق هستند، یک پادکست باغبانی را توصیه کنید. بعداً در هفته، می‌توانید بگویید: «آن پادکست باغبانی را که توصیه کردم به خاطر دارید؟ من می خواهم یک پادکست مشابه برای شرکتمان راه اندازی کنم تا به ایجاد وفاداری به برند کمک کند.

هدف شما می تواند قدرت و ارزش محتوا را با کاوش در آن از طریق علایق شخصی خود بهتر درک کند. چشم انداز اضافه شده ممکن است آنها را بیشتر متمایل کند تا از ابتکارات استراتژیک بعدی شما حمایت کنند.

3. اعتماد آنها را جلب کنید

ایجاد اعتماد با رهبری، اعضای تیم و سایر شرکای محتوای داخلی گام مهمی در موفقیت بازاریابی است. همچنین برای به دست آوردن همسویی بسیار مهم است. همانطور که داگ کسلر از Velocity Partners گفته است، «دریافت خرید سهامداران مانع بزرگی برای کار شما نیست. آی تی است شغل شما.”

به عنوان رهبران محتوا، باید از سهامداران اطمینان حاصل کنید که بازاریابی محتوا استراتژی درست، کسب‌وکار مناسب، سرمایه‌گذاری مناسب و راه درست فکر ، به حل مشکلات مشتری است.

در عین حال، عدم اعتماد آنها را شخصی نگیرید. اگر با شک یا بی اعتمادی مواجه می شوید، ممکن است ربطی به شما نداشته باشد و همه چیز به شرایط انسانی مربوط باشد.

درست مانند مخاطبان، محتوای بدون سرنخ می تواند در طول زمان بی اعتمادتر و شکاک تر شود. جو پولیزی و رابرت رز در قسمتی از پادکست This Old Marketing خود، این موضوع را یک موضوع مهم می نامند. برای مقابله با این عدم اعتماد، برندها به طور فزاینده ای ارزش های خود را از طریق محتوای خود به اشتراک می گذارند و تخصص خود را به روشی غیرمعامله ای و غیر تبلیغاتی قرار می دهند.

  جهش | وبلاگ ست

ایجاد اعتماد با محتوای بدون سرنخ چندان متفاوت نیست. اگر نیاز به راه اندازی کمپین اعتماد شخصی در سازمان خود دارید، باید:

 • در مورد استراتژی و تاکتیک های خود باز و شفاف باشید. اطلاعات را به اشتراک بگذارید، قدرت را به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید، آنها تنها زمانی می توانند یاد بگیرند که به آنها اعتماد کنند، در صورتی که تمام جزئیات مربوطه را به آنها اجازه دهید.
 • زیاد قول نده در اعتقاد خود قوی بمانید که بازاریابی محتوا عصای جادویی نیست که برندها می توانند به میل خود تکان دهند. استفاده از عباراتی مانند “گلوله نقره ای” یا “نوش جان” هیچ لطفی به کسی نمی کند.
 • برآوردهای واقع بینانه ارائه دهید. در مورد منابع لازم، جدول زمانی و معیارهای موفقیت پیشاپیش باشید.
 • استراتژی خود را توسعه دهید (و مستند کنید).و مکرر به آن استناد کنید. به یاد داشته باشید که این استراتژی ممکن است لازم باشد هر سه ماهه، شش ماه یا سال یکبار تغییر کند.

همانطور که بازاریابی محتوا مستلزم سرمایه گذاری در تقویت روابط و اعتماد با مشتریان شما است، این تلاش برای اعتمادسازی داخلی نیز نیازمند سرمایه گذاری است. و یک شبه اتفاق نمی افتد.

4. آموزش برای افزایش درک

اگر در زمینه بازاریابی محتوا فعالیت می کنید، احتمالاً این جملات را شنیده اید: “در زمین اجاره ای ساخت و ساز نکنید.” “قبل از محصولات مخاطب بسازید.” “چیزی به نام پرتقال زیاد وجود ندارد.”

ما گاهی اوقات از آنها به عنوان “حقایق مقدس” یاد می کنیم، اما آنها دانش عمومی نیستند. در واقع، ما به شوخی می‌گوییم که بازاریابان محتوا بخشی از یک باشگاه مخفی هستند که با رنگ نارنجی (رنگ امضای CMI) تزئین شده‌اند و از ایدئولوژی‌های عجیب و غریب حمایت می‌کنند. برای مؤمنان به سختی می‌توان به‌عنوان یک فرد خارجی، بی‌اطلاع از این نظریه‌ها، به یاد آورد که چگونه بود.

چگونه می توانید دیگران را به قدرت بازاریابی محتوا باور کنند؟

آموزش و انتشار اطلاعات مفید اصول اصلی هستند. شما با ارائه دانش، محیطی مشارکتی ایجاد می کنید، با این باور که جزر و مد بالا همه قایق ها را بالا می برد. اما این فلسفه با فرهنگ رقابتی رایج در بسیاری از صنایع و حتی سایر رشته های بازاریابی در تضاد است.

هنگامی که با ناباوران روبرو می شوید، آنچه را که بهتر می دانید ادامه دهید: از محتوا برای توضیح بازاریابی محتوا استفاده کنید. در مورد علایق یا منابع اصطکاک آنها بیاموزید. سپس، با ارائه وبینارها، کتاب‌ها، خبرنامه‌ها و سایر منابع تخصصی صنعت محتوا، به رشد درک آنها کمک کنید. هر چه بیشتر مصرف کنند، بیشتر متوجه خواهند شد.

5. در حمایت از تخصص تخصصی خود صحبت کنید

ممکن است این نظر بی سر و ته محتوا را بشنوید، «بازاریابی محتوا آسان است. هر کسی می تواند این کار را انجام دهد.» تلقین نشده تلاش برای تولید و مدیریت موفق محتوا را کاهش می دهد. آن‌ها نمی‌دانند که برای برقراری ارتباط با مخاطبان به تحقیق، تفسیر داده‌ها، مهارت‌های خوب و دانش عمیق در زمینه‌های مختلف تجاری نیاز دارد.

به طور فعال از تخصص لازم با رفع سوء برداشت ها حمایت کنید. به عنوان مثال، اگر یکی از همکاران گفت: “وظیفه شما این است که فقط در TikTok پست کنید، درست است؟” توضیح دهید که رسانه های اجتماعی تنها یک جنبه از یک استراتژی مبتنی بر داده است که نتایج را به همراه دارد.

  ریاضیات مشتری برای یک کسب و کار جدید

مراقب قهرمانان داخلی باشید. گاهی اوقات فقط یک تبدیل لازم است تا جریان را تغییر دهد و دیگران را در مورد تخصص ارزشمند مورد نیاز برای ارزشمند ، بازاریابی محتوا متقاعد کند.

6. تصدیق محتوا یک بازی طولانی است

یکی از بزرگترین موانع برای محتوای بی سر و صدا می تواند این باشد که بازاریابی محتوا یک بازی طولانی است. این نیاز به پیشرفت مداوم در طول زمان دارد. جسی کول، مالک و نابغه بازاریابی پشت تیم بیسبال ساوانا بانااس، بازاریابان را تشویق می کند که طرفداران بلند مدت را بر سود کوتاه مدت اولویت دهند.

محتوای بدون سرنخ احتمالاً می خواهد نتایج – فروش، ثبت نام، دانلود و غیره – را سریعتر ببیند. برای کمک به درک تاثیر محتوا، با استفاده از فرمول بازگشت سرمایه به اشتراک گذاشته شده در مقاله Semrush بن جاکوبسون شروع کنید: سرمایه را از بازده کل کم کنید و بر سرمایه گذاری تقسیم کنید. این عدد را در 100 ضرب کنید تا درصد بازدهی سرمایه را بدست آورید.

فرمول محاسبه Roi بازاریابی محتوا: سرمایه گذاری را از بازده کل کم کنید و بر سرمایه گذاری تقسیم کنید. این عدد را در 100 ضرب کنید تا درصد بازدهی سرمایه را بدست آورید.

به عنوان مثال، یک ویدیو 100000 دلار فروش (بازده) ایجاد می کند. ایجاد (سرمایه گذاری) 10000 دلار هزینه داشت. سرمایه گذاری (10000 دلار) را از بازده (100000 دلار) کم کنید. سپس آن 90000 دلار (درآمد خالص) را در سرمایه گذاری (10000 دلار) ضرب کنید و در 100 ضرب کنید تا ROI بازاریابی محتوا (900%) را پیدا کنید. این معادله ریاضی چگونه به نظر می رسد:

(100000 دلار (بازده) – 10000 دلار (سرمایه گذاری)) × 100 = 900٪ (بازده بازاریابی محتوا)

این ROI فقط به فروش مربوط می شود. سایر جلوه‌های ویدیو را در نظر نمی‌گیرد – برداشت‌ها، مشارکت مخاطب، تعداد بینندگانی که از وب‌سایت بازدید کرده‌اند و غیره.

علاوه بر این، این فرمول ROI به ویژه در تعیین محصولات، کمپین ها و کانال های محتوایی با عملکرد برتر برند مفید نیست. همچنین اگر ویدیو یکی از بسیاری از نقاط لمس دیجیتال در طول سفر مشتری باشد، نمی‌تواند تأثیر آن را ردیابی کند.

شاید راه حل بهتر عمدی بودن باشد.

اهداف سازمان خود را تعیین کنید، درک کنید که چگونه آنها با استراتژی کلی محتوا همسو می شوند و یک سیستم امتیازدهی برای شاخص های کلیدی عملکرد که برای ذینفعان شما مهم هستند ایجاد کنید. از جمله معیارهای بازاریابی محتوا که می تواند سوزن سازمان را به حرکت درآورد:

 • ترافیک وب
 • تبدیل ها
 • مشترکین

تبدیل بی سر و صدا

درست همانطور که روش هایی را برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق انتخاب و انتخاب می کنید، ممکن است لازم باشد این شش تکنیک را با هم ترکیب کرده و مطابقت دهید تا بفهمید چه چیزی برای محتوای بدون سرنخ شما بهترین کار را دارد.

برای درک آنها، انگیزه ها، چالش ها و ترس هایشان وقت بگذارید. ممکن است سریع یا آسان نباشد، اما ارزشش را خواهد داشت.

از Chief Content Officer، یک نشریه ماهانه برای رهبران محتوا، مشاوره بیشتری دریافت کنید. امروز مشترک شوید تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

مطالب مرتبط دستچین شده:

تصویر روی جلد توسط جوزف کالینوفسکی/موسسه بازاریابی محتوا

منبع: https://contentmarketinginstitute.com/articles/strategies-convert-content-clueless-leadership/

Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.