6 بهترین نرم افزار رایگان فیلمنامه نویسی در سال 2024

“برای ساختن یک فیلم عالی، به سه چیز نیاز دارید – فیلمنامه، فیلمنامه و فیلمنامه.” –آلفرد هیچکاک

و در حالی که این فیلمنامه است که در نهایت فیلم یا نمایش شما را می فروشد، جلب توجه فیلمنامه شما چیز دیگری است. برای آن، می توانید از قالب استاندارد فیلمنامه نویسی پیروی کنید یا از یک نرم افزار فیلمنامه نویسی استفاده کنید.

بنابراین، برای شروع، هر واژه‌پرداز متوسطی را باز کنید و با a شروع به کار کنید فونت پیک 12 نقطه ای. تورفتگی 1.5 اینچ در حاشیه سمت چپ و 1 اینچ در حاشیه سمت راست. 1 اینچ از بالا و پایین اضافه کنید. نام دیالوگ ها باید دقیقاً 3.7 اینچ از سمت چپ صفحه و 2.2 اینچ از حاشیه باشد. پرانتز بازیگر باید دقیقاً 3.2 اینچ از سمت چپ صفحه قرار گیرد و غیره.

نکته را متوجه شدید. قالب بندی فیلمنامه ها می تواند چالش بزرگی باشد که مانع خلاقیت شما می شود.

خوشبختانه، ابزار مفیدی به نام نرم افزار فیلمنامه نویسی وجود دارد که به طور خودکار اسکریپت ها را قالب بندی می کند، تجزیه و تحلیل شخصیت ها را ارائه می دهد و در نهایت پتانسیل فیلمنامه شما را به حداکثر می رساند. برای کمک به شما برای شروع، ما بهترین ها را گردآوری کرده ایم نرم افزار رایگان فیلمنامه نویسی بر اساس نظرات معتبر کاربران

این ابزارهای فیلمنامه نویسی رایگان یا آزمایش های محدود زمانی را ارائه می دهند یا یک برنامه رایگان برای همیشه. اگر در حال تحقیق و آزمایش راه‌حل‌های نرم‌افزاری فیلمنامه‌نویسی قبل از خرید هستید، این جایی است که شروع می‌کنید.

6 بهترین نرم افزار فیلمنامه نویسی رایگان در سال 2024

نرم‌افزارهای فیلمنامه‌نویسی ابزارهای مختلفی را برای ترسیم فیلمنامه، قالب‌بندی، سازماندهی شخصیت‌ها و طرح‌ها، همکاری با سایر کاربران، استوری‌برد و زمان‌بندی برای ساده‌سازی فرآیند نوشتن و پشتیبانی از خلق فیلمنامه‌های با کیفیت حرفه‌ای ارائه می‌دهند.

لیست زیر حاوی نظرات واقعی کاربران از بهترین صفحه نرم افزار فیلمنامه نویسی است. توجه به این نکته ضروری است که در چارچوب این لیست، فروشندگانی که نسخه آزمایشی رایگان ارائه می دهند نیز در اینجا در نظر گرفته می شوند. برای قرار گرفتن در این دسته، یک راه حل باید:

  • فرمت خودکار را برای فرمت های استاندارد فیلمنامه ارائه دهید
  • عملکردهای اضافی مانند یادداشت شخصیت، ترتیب صحنه و همکاری تیمی را ارائه دهید
  • یک مدل اشتراک پولی یا گزینه ای برای دانلود مستقیم آن در رایانه شخصی داشته باشید
  20+ آمار طراحی گرافیک که باید در سال 2024 بدانید

*این داده ها از G2 در فوریه 2024. برخی از نظرات ممکن است برای وضوح ویرایش شده باشند.

1. Celtx

Celtx یک نرم افزار فیلمنامه نویسی همه کاره است که طیف وسیعی از محصولات را برای نوشتن، توسعه داستان، پیش تولید و تولید ارائه می دهد. این یک رابط کاربری بصری با چندین ویژگی مفید مانند قالب‌بندی اسکریپت برای رسانه‌های مختلف، استوری‌برد، فضای همکاری و سایر ابزارهای توسعه و تولید داستان دارد.

Celtx را می توان روی دسکتاپ بارگیری کرد یا به عنوان یک برنامه آنلاین استفاده کرد. طرح اصلی فیلمنامه نویسی به صورت رایگان در دسترس است و به شما امکان می دهد روی یک پروژه کار کنید.

آنچه کاربران بیشتر دوست دارند:

“من عاشق توانایی دسترسی به Celtx به صورت آنلاین هستم. من از این برنامه در دوره های کارشناسی ارشد در دوره های فیلمنامه نویسی خود استفاده کردم و یک برنامه قابل دانلود بود. اکنون که در قالب ابر آنلاین است، می توانم روی اسکریپت های خود در هر جایی کار کنم، صرف نظر از اینکه چه دستگاهی. من در حال دسترسی به آنها هستم. علاوه بر این، اکنون می توانم با دوستان و همکارانم در یک فیلمنامه همکاری کنم و به سرعت بازخورد دریافت کنم.”

– بررسی Celtx، Nuu G.

آنچه کاربران دوست ندارند:

“قیمت ماهانه این راه حل را کمی گران می کند. گرچه به طور کلی قیمت مناسبی برای راه حل دارد. اگر در حال حاضر کسب و کاری در این زمینه دارید. برای کسی که به تازگی تولید فیلم را شروع کرده است، داشتن هزینه های ماهانه اضافی ممکن است کمی دشوار باشد. “

– بررسی سلتکس، میشا دبلیو.

2. پیش نویس نهایی

Final Draft یک نرم افزار فیلمنامه نویسی محبوب در میان تولیدات فیلم، تلویزیون و چند رسانه ای است. با تابلوهای ضرب و نقشه های داستانی اصلاح شده، پیش نویس نهایی به سازماندهی ایده های داستان کمک می کند و نویسندگان را در مسیر با دستورالعمل های بصری نگه می دارد. همچنین دارای ویژگی هایی مانند همکاری بلادرنگ، حالت بازبینی و حالت برچسب ها برای ساده ، فیلمنامه نویسی و زندگی شما است. می توانید برای یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه ثبت نام کنید تا ببینید این ابزار چگونه کار می کند.

آنچه کاربران بیشتر دوست دارند:

“پیش نویس نهایی بهترین برنامه ای است که ما برای فیلمنامه نویسی امتحان کرده ایم، زیرا دستگاه های زیرکانه اش برای طراحی کار شما با جزئیات ماهرانه است. به علاوه فضاهایی را برای کمک به شما در ساختن داستان ها، مشابه Story Guide و Beat Board ارائه می دهد. به شما این امکان را می دهد که هنگامی که آن را باز می‌کنید، به سادگی شروع به نوشتن کنید، بدون اینکه ما از پیکربندی رنج ببریم. همچنین، عناصر مختلف مانند یادداشت‌برداری و کار با پیش‌نویس‌های مختلف محتوای مشابه بسیار ساده است. درک برنامه‌نویسی بسیار آسان است.”

  باز ، درآمد پنهان: روش هدف گذاری مجدد صندوق ورودی

– بررسی پیش نویس نهایی، خالد آر.

آنچه کاربران دوست ندارند:

“نسخه نهایی هر سال با نسخه های جدید منتشر می شود، و به جای اینکه بتوانید پس از خرید نرم افزار فقط به آن نسخه ها دسترسی پیدا کنید، باید دوباره آن را بخرید. این کمی آزاردهنده است، زیرا قیمت نرم افزار 300 دلار است. ارزشش را ندارد، فقط این است که ای کاش مجبور نبودم اساساً برای همان چیز هزینه کنم، هرچند با چند چین و چروک جدید، هر سال حتی اگر با تخفیف باشد.”

– بررسی نهایی پیش نویس، اریک اف.

3. Tinkerlist

Tinkerlist یک نرم افزار مبتنی بر ابر است که فضایی مشترک را برای فیلمنامه نویسان حرفه ای و تیم های تولید ارائه می دهد. این امکان به‌روزرسانی اسکریپت زنده در زمان واقعی، ادغام آسان با سایر پلتفرم‌ها و میزبانی ابزارها برای برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی و زمان‌بندی خدمه را فراهم می‌کند. Tinkerlist همچنین یک جلسه آموزشی برای شروع شما ارائه می دهد. شما می توانید با یک نسخه آزمایشی رایگان شروع کنید.

آنچه کاربران بیشتر دوست دارند:

Tinkerlist کنترل کاملی بر جریان‌های ارتباطات تجاری دارد و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به طور کامل با مشتریان و کارمندان ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، Tinkerlist بر نوآوری تأکید دارد که محرک اصلی توسعه گسترده شرکت است. در نهایت، Tinkerlist راهنما در امور انتشار محتوا است.

بررسی Tinkerlist، جوردین ام.

آنچه کاربران دوست ندارند:

“Tinkerlist به طور گسترده تصمیم گیری شده و در زمینه ارتباطات جامع است. این برنامه با ذینفعان مختلف و خانه های رسانه ای درگیر می کند تا ارتباطات طبقه بندی شده را تقویت کند

بررسی Tinkerlist، جوردین ام.

4. Arc Studio Pro

Arc Studio Pro یک نرم افزار فیلمنامه نویسی حرفه ای برای افراد حرفه ای و مبتدی است. این یک فضای مشارکتی بی‌درنگ مانند Google Docs ارائه می‌دهد که کار ، روی یک پروژه را برای چندین کاربر آسان می‌کند. Arc Studio Pro ویژگی‌های دیگری مانند تخته سفید دیجیتال، ابزار قالب‌بندی استاندارد صنعتی، همگام‌سازی ابری، صادرات PDF و مدیریت ویرایش را ارائه می‌دهد. طرح رایگان برای همیشه به شما امکان می دهد ابزار نوشتن دو اسکریپت را امتحان کنید.

  جهش | وبلاگ ست
آنچه کاربران بیشتر دوست دارند:

“استفاده آسان و به اشتراک گذاری ایده های خود برای همکاری خلاقانه با مردم. ویرایش داستان های شما هرگز به این آسانی نبود.»

نقد و بررسی Arc Studio Pro، دانمارکی A.

آنچه کاربران دوست ندارند:

“نسخه رایگان این سرویس فقط مرورگر است و تعداد محدودی اسکریپت مجاز است.”

نقد و بررسی Arc Studio Proکاربر تایید شده در نیمه هادی ها

5. پلاتر

Plottr یک نرم‌افزار محبوب برنامه‌ریزی کتاب بصری است که به فیلمنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا نقاط طرح را تجسم کنند و کارت‌های داستانی بصری برای روایت بهتر داستان بسازند. فیلمنامه نویسان همچنین می توانند از این پلتفرم برای هماهنگی رنگ و سازماندهی خطوط داستانی استفاده کنند. این پلتفرم همچنین الگوهای اثبات شده ای را برای شروع و کتاب مقدس داستان برای سازماندهی بصری شخصیت ها و پیوند دادن آنها به صحنه ها ارائه می دهد.

آنچه کاربران بیشتر دوست دارند:

پلاتر در طرح رمان های من بسیار مفید بوده است. من عاشق این هستم که راهی برای سازماندهی هر نوع ایده ای وجود دارد، از توسعه شخصیت تا نقاط طرح. الگوهایی که آنها ارائه می دهند نیز بسیار مفید هستند.”

بررسی پلاتر، کریستین ام.

آنچه کاربران دوست ندارند:

“عدم امکان به روز رسانی فایل های موجود هنگام وارد ، از Scrivener.”

بررسی پلاتر، تراویس سی.

6. MakeStoryBoard

MakeStoryBoard یک راه‌حل نرم‌افزار استوری‌برد آنلاین است که به فیلمنامه‌نویسان کمک می‌کند تا استوری‌بردهای ویدیویی با تصاویر و تصاویر بسازند. این پلتفرم همچنین دارای نرم افزار طراحی و استوری برد متحرک است تا به فیلمنامه نویسان کمک کند تا ایده ها را فریم به فریم به واقعیت تبدیل کنند. همچنین می‌توانید از این پلتفرم برای به اشتراک گذاشتن بازخورد، دریافت تأییدیه‌ها و همکاری با سایر اعضای پروژه استفاده کنید. این پلتفرم یک آزمایش رایگان ارائه می دهد تا به شما در شروع کار کمک کند.

آنچه کاربران بیشتر دوست دارند:

«پاک ، داشبورد. عملکرد. ویژگی های همکاری.”

بررسی MakeStoryBoardکاربر تایید شده در نرم افزار کامپیوتر

آنچه کاربران دوست ندارند:

“من می خواهم ویژگی های برچسب سفید را در داشبورد ببینم.”

بررسی MakeStoryBoardکاربر تایید شده در نرم افزار کامپیوتر

برای چت با Monty-AI G2 کلیک کنید

و اکنون برای اعتبارات پایانی

چه یک نویسنده مشتاق باشید و چه یک حرفه ای با تجربه، نرم افزار فیلمنامه نویسی برای ترسیم فیلمنامه و تجزیه و تحلیل شخصیت ها و توسعه پیرنگ حیاتی است.

همه ابزارهای فیلمنامه نویسی رایگان که در بالا ذکر شد، گزینه های مناسبی برای شروع کار با ایده برنده جایزه هستند.

آیا برای آوردن درام به صحنه آماده هستید؟ بهترین نرم افزار ویرایش ویدیو را برای تبدیل فیلمنامه خود به یک فیلم پرفروش سینمایی بررسی کنید.

منبع: https://learn.g2.com/free-screenwriting-software

Największy portal wiedzy o tlenoterapii hiperbarycznej (hbot) i komorach hiperbarycznych.